APLIKACE

Kapitola 5

Různé služby dostupné v chytrém telefonu jsou organizovány v tzv. aplikacích (někdy hovorově označovaných za „apky“). Aplikace je jako malý počítačový program, který si můžete snadno stáhnout a okamžitě používat. Spousta nejběžnějších aplikací je již v telefonu nainstalována.


Aplikace téměř na všechno

Je to tak. Dnes najdete aplikaci téměř na cokoli. Některé jsou placené, jiné zdarma. Seznamy nejlepších aplikací v Obchod Play a App Store vám nabídnou dobrý přehled o tom, co je k dispozici. Mezi aplikace, které všichni používáme, patří denní tisk, sociální média jako Facebook a Instagram, online bankovnictví nebo aplikace pro veřejnou dopravu v místě, kde žijete, abyste si mohli snadno zkontrolovat čas odjezdu vlaků a autobusů.


Obchod Play

Obchod Play je online obchod, ze kterého si můžete stáhnout všechny potřebné aplikace. (Stejně jako aplikace, které sice vůbec nepotřebujete, ale je docela zábavné mít je k dispozici.)

Když poprvé svůj telefon spustíte, zjistíte, že se musíte zaregistrovat u společnosti Google pomocí účtu elektronické pošty Gmail. (Viz níže.) Doporučujeme, abyste to udělali, jinak si nebudete moci stahovat žádné aplikace. Při registraci můžete být požádáni o číslo kreditní karty. To uvádět nemusíte, neboť spousta aplikací je zdarma. Pokud kartu zadávat nechcete, jednoduše klepněte na možnost „přeskočit“.


Gmail

Při prvním spuštění nového chytrého telefonu budete požádáni o vytvoření účtu Gmail. Gmail je váš e-mailový účet Google, který vás propojí se vším, k čemu svůj nový telefon používáte – s kalendářem Google, kontakty a aplikacemi. Můžete jej používat jako svou hlavní e-mailovou adresu, ale pokud již máte e-mail, který chcete používat i nadále pro odesílání a přijímání e-mailů, je to také v pořádku. Účet Gmail potřebujete skutečně jen za účelem propojení s různými aplikacemi ve vašem telefonu.

Bavte se ve vzrušujícím světě aplikací!

Jak si stáhnout aplikace

1. Na domovské stránce klepněte na ikonu „Přidat“

2. Rolujte dolů k „Aplikaci“

3. Vyberte si mezi Výběr Doro a obchodem Obchod Play. Výběr Doro je skupina doporučených aplikací, o kterých jsme přesvědčeni, že jsou užitečné.

4. Projděte si aplikace a klepněte na tu, kterou si chcete stáhnout

5. Klepněte na možnost „Instalovat“

6. Klepněte na „Přijmout“

7. Klepněte na „Otevřít“

Blahopřejeme! Stáhli jste si aplikaci!Kapitola 1

Wi-fi - Chytrý způson procházení

Více zde

Kapitola 2

Užijte si svet plný zábavy

Více zde

Kapitola 3

Neztraťte se na cestách

Více zde

Kapitola 4

Chytrý způsob, jak používat svůj fotoaparát

Více zde

Kapitola 5

Aplikace

Více zde

Kapitola 6

Nabíjení chytrého telefonu

Více zde


Kapitola 7

Chytré funkce

Více zde

Kapitola 8

Spotify

Více zde

Kapitola 9

Vyhledávání na YouTube

Více zde

Kapitola 10

Jak používat na chytrém telefonu Facebook!

Více zde

Kapitola 11

Instagram

Více zde

Kapitola 12

Škola používání chytrého telefonu – Google

Více zde

Kapitola 13

E-mail

Více zde