NABÍJENÍ CHYTRÉHO TELEFONU

Kapitola 6

Mnoho lidí se diví, proč mají chytré telefony kratší životnost baterie než starší mobilní telefony. Důvod je ten, že jsou mnohem více využívány k různým věcem. Váš chytrý telefon je ve skutečnosti malý počítač – a počítače potřebují více energie.


Kratší životnost baterie

„Můj starý telefon stačilo nabíjet jednou nebo dvakrát týdně! Ale nový chytrý telefon musím nabíjet každý den!“ Občas to slýcháme a nutno říci, že to je pravda. Dnešní chytré telefony mají kratší životnost baterie než starší mobilní telefony. Na druhou stranu, vše, co se dalo dělat se starými mobilními telefony, bylo telefonovat a posílat textové zprávy. Energii z baterie odčerpává ta spousta možností, které váš chytrý telefon nabízí.


Neomezené možnosti

Pomocí chytrého telefonu můžete posílat a přijímat e-maily, vyhledávat na Internetu, sledovat filmy, poslouchat hudbu, rozhlasové programy a audioknihy, číst si noviny, fotografovat a fotografie okamžitě sdílet s přáteli a rodinou, objednávat zboží a služby – a ještě mnohem víc. Ano, to vše rychleji využívá baterii vašeho telefonu, ale pokud přijmete několik jednoduchých návyků, zjistíte, že to není problém.


Nabíjejte každou noc

Jak předejít „mrtvému“ telefonu, když opravdu potřebujete, aby fungoval? Nejlepší je časté nabíjení. Zvykněte si nabíjet telefon večer nebo po návratu domů. Plně nabitý telefon obvykle vydrží celý den, i když jej používáte hodně. Zkuste také sledovat stav baterie v pravém horním rohu. Pokud klesne pod 20 %, pak pokud máte možnost, dejte telefon alespoň na chvíli nabíjet.


Noste s sebou nabíječku

Bez ohledu na to, jak jste při nabíjení telefonu pečliví, vždy je dobré vzít si sebou do tašky nabíječku, když odcházíte z domova na delší dobu. Pokud dojde k vybití baterie, obvykle ji můžete dobít někde v knihovnách, kavárnách, restauracích a dalších veřejných místech. A přestávka na kávu nikdy nikoho nezabila, že? Zásuvky určené k nabíjení jsou dnes také ve spoustě vlaků, většinou bývají umístěné v blízkosti sedadel.


Stolní nabíječka

Chytrý způsob, jak si udržet telefon nabitý, je používání stolní nabíječky Doro. Nemusíte se pak rozčilovat s nabíjecím kabelem. Když se vrátíte domů, jednoduše vložte telefon do nabíječky, a až budete potřebovat, znovu jej vyndejte. Pokud máte telefon v nabíječce, můžete jej používat také jako rádio nebo budík.Kapitola 1

Wi-fi - Chytrý způson procházení

Více zde

Kapitola 2

Užijte si svet plný zábavy

Více zde

Kapitola 3

Neztraťte se na cestách

Více zde

Kapitola 4

Chytrý způsob, jak používat svůj fotoaparát

Více zde

Kapitola 5

Aplikace

Více zde

Kapitola 6

Nabíjení chytrého telefonu

Více zde


Kapitola 7

Chytré funkce

Více zde

Kapitola 8

Spotify

Více zde

Kapitola 9

Vyhledávání na YouTube

Více zde

Kapitola 10

Jak používat na chytrém telefonu Facebook!

Více zde

Kapitola 11

Instagram

Více zde

Kapitola 12

Škola používání chytrého telefonu – Google

Více zde

Kapitola 13

E-mail

Více zde