CHYTRÈ FUNKCE

Kapitola 7

Věděli jste, že váš chytrý telefon může fungovat také jako kalkulačka nebo svítilna? Je jako švýcarský nůž mezi telefony – nabízí spoustu aplikací a klávesových zkratek, které vám mohou pomoci každý den. A to nejlepší? Máte je neustále při sobě!

Svítilna
Věřte nebo ne, většina chytrých telefonů ji dnes nabízí. Stejnou svíticí diodu LED, která funguje jako blesk při fotografování při tlumeném osvětlení, lze použít jako svítilnu. Funkce je velmi užitečná, když se ocitnete ve tmě a nechcete hledat svou starou svítilnu.

Kalendář
Návštěvy u lékaře, oběd s vnoučaty nebo televizní program, který si nechcete nechat ujít? Díky chytrému telefonu si nemusíte pamatovat všechny své plány nebo se neustále dívat do kapesního diáře. Jednoduše si naplánujete událost v kalendáři a zvolíte, jak dlouho předem na ni chcete být upozorněni.

Kalkulačka
Zapomeňte na počítání příkladů z hlavy nebo pomocí tradiční kalkulačky! Většina chytrých telefonů má přímo v sobě zabudovanou kalkulačku! Ať jste tedy kdekoli, stačí jen zadat čísla a hned zjistíte, co potřebujete.

Poznámkový blok
Váš chytrý telefon je vybaven malým vestavěným poznámkovým blokem. Můžete jej využít k zapsání nákupního seznamu nebo čehokoli jiného, co si potřebujete zapamatovat.

Zvuk
Hlasitost snadno nastavíte pomocí tlačítek na straně telefonu. Pro další přizpůsobení zvuku otevřete nabídku Nastavení. Tam si můžete vybrat melodii vyzváněcího tónu nebo upozornění na příchozí zprávy. Můžete si také zvolit, zda má váš telefon v tichém režimu vibrovat.

Režim letadlo
Pokud máte telefon zapnutý během letu, může způsobit rušení elektronických systémů letadla. Existuje však snadný způsob, jak tomu zabránit, aniž byste museli telefon úplně vypnout. Nazývá se „režim letadlo“. V režimu letadla můžete telefon i nadále používat pro hraní her apod. A v letadlech, která nabízejí palubní Wi-Fi, můžete i při zapnutém režimu letadla procházet Internet pomocí sítě Wi-Fi.Kapitola 1

Wi-fi - Chytrý způson procházení

Více zde

Kapitola 2

Užijte si svet plný zábavy

Více zde

Kapitola 3

Neztraťte se na cestách

Více zde

Kapitola 4

Chytrý způsob, jak používat svůj fotoaparát

Více zde

Kapitola 5

Aplikace

Více zde

Kapitola 6

Nabíjení chytrého telefonu

Více zde


Kapitola 7

Chytré funkce

Více zde

Kapitola 8

Spotify

Více zde

Kapitola 9

Vyhledávání na YouTube

Více zde

Kapitola 10

Jak používat na chytrém telefonu Facebook!

Více zde

Kapitola 11

Instagram

Více zde

Kapitola 12

Škola používání chytrého telefonu – Google

Více zde

Kapitola 13

E-mail

Více zde