SPOTIFY

Kapitola 8

V lekci 2 jsme si popsali, jak si můžete pomocí aplikace Spotify vychutnávat ve svém počítači nebo mobilním telefonu prakticky veškerou světovou hudbu. Elvis Presley, Rolling Stones, Coldplay, David Bowie nebo Cliff Richard – výběr je nekonečný! Spotify je nový způsob poslouchání hudby. Zapomeňte na disky CD. Díky Spotify můžete poslouchat hudbu kdekoli a kdykoli chcete. Poslouchejte ji ve sluchátkách na procházce nebo přes reproduktory svého domácího audio systému tak nahlas, jak jen chcete.

Co je to Spotify?

Spotify je tzv. streamingová služba, což znamená, že namísto nákupu alb posloucháte hudbu „streamovanou“ (přenášenou) přes Internet. Můžete ji využívat zdarma nebo platit měsíční poplatek za další funkce. Ať tak či onak, Spotify vám umožní poslouchat téměř jakoukoli hudbu všude tam, kde používáte svůj chytrý telefon a svůj počítač. Chcete-li používat aplikaci Spotify, musíte si nejprve pomocí některého z těchto zařízení vytvořit účet.

Získejte Spotify zdarma prostřednictvím svého mobilního telefonu

Otevřete v telefonu aplikaci „Obchod Play“ (v případě iPhonu „App Store“) a stáhněte si aplikaci Spotify stejně jako jakoukoli jinou aplikaci.

 1. Po stažení aplikace klikněte na možnost „Otevřít“. Dostanete se tak přímo do aplikace Spotify. Zde si můžete vybrat, zda se chcete přihlásit nebo zaregistrovat.
 2. Zvolte možnost „Registrace“
 3. Pokud máte účet na Facebooku, můžete se zaregistrovat a přihlásit se stejným účtem. V opačném případě zadejte svou e-mailovou adresu a další požadované informace a pak klepněte na možnost „Registrace“.

Osobní seznamy skladeb

Na Spotify najdete prakticky všechny své oblíbené umělce a skladby a můžete si vytvářet vlastní seznamy skladeb, které chcete poslouchat. Chcete si například uspořádat všechny skladby od tří různých interpretů do jednoho seznamu? Nebo všechny své oblíbené hity z léta 1969? A proč si do jiném playlistu neuložit oblíbenou vánoční hudbu? Možnosti, stejně jako skladby, které můžete poslouchat, jsou nekonečné!

 

Pro vytvoření seznamu musíte nejprve najít písničku. V chytrém telefonu to uděláte takto:

 1. Přihlaste se do aplikace Spotify pomocí svého uživatelského jména a hesla.
 2. Klepněte na ikonu nabídky, která vypadá jako tři vodorovné čárky.
 3. Nyní jste se dostali do menu!
 4. Chcete-li přidat písničku nebo interpreta, klepněte na možnost „Hledat“
 5. Zadejte, co hledáte – umělce, skladbu nebo album.
 6. Klepnutím na ikonu zobrazenou jako tři tečky přidáte skladbu do seznamu skladeb nebo vytvoříte zcela nový seznam.
 7. Pro přidání dalších skladeb jednoduše opakujte výše uvedené kroky.

 

Uložené seznamy můžete vždy najít klepnutím na ikonu nabídky (tři čárky) a výběrem možnosti „Tvoje playlisty“.

Jak přehrát skladbu

Klepnutím na tlačítko „Hledat“ najděte skladbu nebo umělce, které chcete poslouchat. Jakmile požadovanou skladbu najdete, jednoduše na ni klepněte a užijte si ji.

Seznamy skladeb a návrhy pro vás

Na Spotify najdete všechny druhy seznamů skladeb, které uložili jiní posluchači nebo které Spotify doporučuje právě pro vás. To je na Spotify skvělá věc – pomáhá vám objevovat novou hudbu, o které jste ani nevěděli, že existuje. Spotify Vám může doporučit seznamy skladeb podle vaší nálady, podle vašich oblíbených umělců, oblíbených aktivit apod.

Náhodné přehrávání

Když posloucháte seznam skladeb nebo celé album, můžete si vybrat, zda chcete skladby přehrávat v pořadí, v jakém jsou uvedeny, nebo chcete, aby aplikace Spotify pořadí vybírala náhodně. Chcete-li vybrat druhou možnost, stačí klepnout na zelené tlačítko „Náhodné přehrávání“, které se zobrazí po výběru playlistu nebo alba. To je skvělá funkce, která je obzvláště užitečná při večeři nebo na akcích s přáteli.

Premium nebo bezplatná verze?

Chcete-li využívat všechny funkce, které Spotify nabízí, a vyhnout se příležitostným reklamám, zvolte si verzi Premium, která stojí 5,99 EUR/měsíc. Než se rozhodnete, můžete si vyzkoušet bezplatnou verzi a předplatné můžete kdykoli ukončit. Nezaplatíte žádné další poplatky. Pokud se rozhodnete používat ve svém chytrém telefonu bezplatnou verzi aplikace Spotify, budete muset občas snést nějakou reklamu a nebudete moci využívat funkce, jako je poslech konkrétních skladeb na vyžádání nebo přeskakování skladeb tak často, jak chcete. Verze Premium je bez reklam, nabízí lepší kvalitu zvuku a můžete poslouchat přesně ty skladby, které chcete.

 

Jak si ve svém mobilním telefonu aktivovat Spotify Premium

S aplikací nainstalovanou v chytrém telefonu si můžete aktivovat bezplatnou zkušební verzi aplikace Spotify Premium a po vyzkoušení se rozhodnout, zda za plné funkce chcete nebo nechcete platit.

 1. Spusťte aplikaci Spotify.
 2. V poli nabídky ve spodní části obrazovky klepněte na možnost „Tvoje knihovna“.
 3. Klepněte na možnost „Získat Premium“ a přečtěte si podrobné informace o nabídce.
 4. Pro aktivaci klepněte na možnost „Spusť zkušební verzi“.Kapitola 1

Wi-fi - Chytrý způson procházení

Více zde

Kapitola 2

Užijte si svet plný zábavy

Více zde

Kapitola 3

Neztraťte se na cestách

Více zde

Kapitola 4

Chytrý způsob, jak používat svůj fotoaparát

Více zde

Kapitola 5

Aplikace

Více zde

Kapitola 6

Nabíjení chytrého telefonu

Více zde


Kapitola 7

Chytré funkce

Více zde

Kapitola 8

Spotify

Více zde

Kapitola 9

Vyhledávání na YouTube

Více zde

Kapitola 10

Jak používat na chytrém telefonu Facebook!

Více zde

Kapitola 11

Instagram

Více zde

Kapitola 12

Škola používání chytrého telefonu – Google

Více zde

Kapitola 13

E-mail

Více zde