UŽIJTE SI SVĚT PLNÝ ZÁBAVY

Kapitola 2

Určitě jste již slyšeli pojem „aplikace“, ale možná si nejste úplně jistí, o co se jedná. Aplikace je v podstatě jako malý počítačový program, který si můžete snadno nainstalovat a spustit ve svém chytrém telefonu. K dispozici jsou aplikace téměř na všechno – od bankovnictví přes cvičení, hry, hudbu, knihy a mnoho dalšího. Zde je několik aplikací, které vám navrhujeme prozkoumat – jsou ideální na dovolenou!


SPOTIFY

Spotify pochází ze Švédska a má obrovský úspěch po celém světě. Není divu, vezmeme-li v úvahu, že vám Spotify prostřednictvím vašeho počítače nebo chytrého telefonu poskytuje přístup k prakticky veškeré světové hudbě. Nemusíte si nikam brát s sebou svá CDčka nebo staré vinylové desky – Spotify je jako obrovská knihovna hudby, staré i nové.


Proč Spotify?

Můžete si vyhledat všechny své oblíbené skladby a sestavovat si seznamy skladeb, které pak můžete poslouchat a sdílet s rodinou a přáteli.

Upozornění!

Existuje bezplatná verze, ve které budete muset snést příležitostné reklamy a další omezení. Pro plný zážitek si můžete zvolit Spotify Premium za nízký měsíční poplatek.


Jak aplikaci získám?

Stáhněte si aplikaci Spotify z Obchod Play. Vyzkoušejte nejprve bezplatnou verzi, a pokud se vám bude líbit, kdykoli můžete přejít na placenou službu.

Získat Spotify z Obchod Play »


RÁDIO BBC IPLAYER                 

Ať už dáváte přednost mezinárodnímu zpravodajství, zábavě, sportu, faktům či dramatu, na rádiu BBC vždy najdete něco pro sebe. Přes aplikaci BBC iPlayer můžete poslouchat vysílání desítek národních nebo místních stanic. Držte krok se svými oblíbenými programy a podcasty (tj. informace převedené na zvuk a šířené zvukovým přenosem) naživo nebo na vyžádání, bez ohledu na to, kde se právě nacházíte.


Proč rádio BBC iPlayer?

Můžete poslouchat živé rozhlasové vysílání BBC přímo v telefonu nebo si programy stáhnout pro pozdější poslech.

Upozornění!

Chystáte do zahraničí? Stáhněte si oblíbené programy do telefonu, abyste se vyhnuli vysokým poplatkům za telefon.


Jak aplikaci získám?

Stáhněte si aplikaci BBC iPlayer z Obchod Play. Můžete si také najít aplikace od téhož tvůrce, které vám umožní poslouchat vysílání BBC v jiných jazycích.

Získat BBC iPlayer z Obchod Play »


AUDIOBOOKS FROM AUDIBLE

Audioknihy jsou stále populárnější, možná proto, že je to skvělý pocit, když se můžete posadit a naslouchat uklidňujícímu hlasu, který vám čte zajímavý příběh. Audiobooks from Audible je aplikace pro každého, kdo miluje literaturu. Audible je předplatitelská služba, která vám nabízí přístup k více než 200 000 titulům z prakticky každého žánru, které si můžete užít přímo prostřednictvím vašeho chytrého telefonu.


Proč Audiobooks from Audible?

Nemusíte se obtěžovat s CD, a přesto získáte přístup ke spoustě dobré literatury všeho druhu.

Upozornění!

Storytel je předplatitelská služba, kterou musíte zrušit, pokud už aplikaci nechcete využívat.

Jak aplikaci získám?

Stáhněte si aplikaci Audiobooks from Audible z Obchod Play. Na stránkách www.audible.co.uk se dozvíte více o tom, jak služba funguje, a můžete se zaregistrovat pro bezplatné vyzkoušení.

Získat Audiobooks from Audible z Obchod Play »


SHAZAM

Znáte to – někdy slyšíte v rádiu skladbu, která se vám líbí, například když jste na nákupech, ale neznáte její název. S aplikací Shazam snadno zjistíte, o jakou písničku se jedná. Aplikace „poslouchá“ hudbu a sdělí vám název skladby i jméno umělce. Můžete vám také přímo v telefonu nabídnout text a usnadňuje sdílení hudby s vašimi přáteli. Praktické a zábavné!


Proč Shazam?

Shazam představuje snadný způsob, jak objevovat novou hudbu nebo si osvěžit paměť, pokud jde o jména starých oblíbených skladeb a jejich interpretů.

Upozornění!

Shazam je bezplatná aplikace, ale pokud se chcete vyhnout reklamám, můžete si za malý poplatek zakoupit Shazam Encore.


Jak aplikaci získám?

Stáhněte si aplikaci Shazam z Obchod Play. Vyzkoušejte nejprve bezplatnou verzi, abyste zjistili, zda se vám Shazam líbí.

Získat Shazam z Obchod Play »
Kapitola 1

Wi-fi - Chytrý způson procházení

Více zde

Kapitola 2

Užijte si svet plný zábavy

Více zde

Kapitola 3

Neztraťte se na cestách

Více zde

Kapitola 4

Chytrý způsob, jak používat svůj fotoaparát

Více zde

Kapitola 5

Aplikace

Více zde

Kapitola 6

Nabíjení chytrého telefonu

Více zde


Kapitola 7

Chytré funkce

Více zde

Kapitola 8

Spotify

Více zde

Kapitola 9

Vyhledávání na YouTube

Více zde

Kapitola 10

Jak používat na chytrém telefonu Facebook!

Více zde

Kapitola 11

Instagram

Více zde

Kapitola 12

Škola používání chytrého telefonu – Google

Více zde

Kapitola 13

E-mail

Více zde